Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Aktualności

Nawozy azotowe można stosować od 15 lutego

2020-02-14

Nawozy azotowe można stosować od 15 lutego
Domagały się tego wszystkie organizacje rolnicze. Pisały do ministerstwa, że w związku z ciepłą zimą wegetacja na polach ruszy wcześniej niż zwykle i rolnicy chcą stosować nawozy azotowe nie od 1 marca (jak zapisano w Programie azotanowym), a wcześniej – od 15 lutego.

14 lutego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi potwierdziło, że Rada Ministrów podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na stosowanie w 2020 r. wszystkich nawozów zawierających azot od 15 lutego. Rolnicy mogą stosować nawozy na gruntach ornych z uprawami ozimymi, uprawami trwałymi, wieloletnimi oraz na trwałych użytkach zielonych.

Podstawą prawną do wcześniejszego stosowania nawozów są przepisy rozdziału 1.3 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z 12 lutego 2020 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, tzw. Programu azotanowego. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze