Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w związku z falą podwyżek cen obawiasz się o przyszłość swojego gospodaratwa?
 
Tak. Coraz bardziej
Nie. Sytuacja jest stabilna
Trudno powiedzieć, trzeba poczekać
Nie mam zdania


Aktualności

Wiceminister złożył dymisję

2021-09-29

Wiceminister złożył dymisję

Z końcem września z pracy w rządzie rezygnuje Ryszard Kamiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce.

Kamiński w rozmowie z naszą redakcją przyznaje, że decyzja o złożeniu dymisji była podyktowana przede wszystkim względami zdrowotnymi. – W ministerstwie jest wiele pracy, a ja nie mam już tyle sił co kiedyś, aby sprostać tym wyzwaniom – zaznacza i przyznaje, że ciężko przeszedł Covid-19. – Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom.

Ryszard Kamiński ma wrócić do miejsca, w którym pracował przed objęciem funkcji wiceministra, tj. Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, gdzie będzie dyrektorem. Ryszard Zarudzki, który od maja 2020 r. kieruje KPODR, zostanie zastępcą Kamińskiego. – Cieszę się, że wracam do Minikowa, ponieważ praca bliżej domu będzie dla mnie bardziej odpowiednia – tłumaczy Ryszard Kamiński.

Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje mówiące o tym, że miejsce Kamińskiego w resorcie rolnictwa zajmie Ryszard Zarudzki, jednak sam zainteresowany szybko je zdementował. – Dobrze mi tu, gdzie jestem – mówi Zarudzki podkreślając, że cieszy się z powrotu Ryszarda Kamińskiego do Minikowa. – Będę zastępcą, będziemy razem pracowali – zaznacza.

Ryszard Kamiński został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MRiRW 19 grudnia 2019 r. Tego samego dnia dymisję odebrał Ryszard Zarudzki, który był wiceministrem od listopada 2015 r. W maju 2020 r. Ryszard Kamiński wręczył Zarudzkiemu akt powołania na stanowisko dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Tekst i fot. Krzysztof Zacharuk


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze