Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży

ForFarmers w joint venture ze spółką Tasomix

Spółka ForFarmers N.V zawarła umowę z właścicielami polskiej spółki Tasomix, w celu nabycia 60 proc. jej udziałów. Tasomix to duży innowacyjny producent pasz, aktywny głównie w sektorze drobiarskim.

Zawarcie transakcji dla ForFarmers oznacza joint venture z firmą, która dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi oraz kolejnym w budowie. Działające zakłady zlokalizowane są w Biskupicach Ołobocznych i Myśliborzu. Ich łączne zdolności produkcyjne sięgają 450 tys. t. Zakłady specjalizują się w produkcji pasz dla drobiu, ale zaopatrują także hodowców trzody i bydła. Obiekt wznoszony w Pionkach posiada zdolność produkcyjną ok. 350 tys. t. Jego otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku. W zakładzie produkowana będzie pasza dla dużego zintegrowanego producenta drobiu, powiązanego z właścicielami Tasomix. Produkcja trafi również do niezależnych hodowców drobiu i trzody chlewnej.
Przy finalizacji transakcji ForFarmers dokona pierwszej wpłaty gotówkowej w kwocie 234 mln zł. Termin drugiej płatności przypada na 2021 r., a jej wysokość zależy od osiągnięcia określonych wyników operacyjnych zakładu w Pionkach. Umowa przewiduje możliwość nabycia w przyszłości przez ForFarmers pozostałych udziałów. 

W związku z wymaganą zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, transakcja zostanie sfinalizowana za ok. trzy miesiące. Tasomix wejdzie w skład grupy spółek ForFarmers z Niemiec, Belgii i Polski, zarządzanej przez Adrie van der Vena. Polska spółka będzie kontynuować działalność pod marką Tasomix.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat