Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Dni Pola Ampol-Merol i Caldeny

20 czerwca w Trępnowach (woj. pomorskie) odbyły się Dni Pola organizowane przez firmy Ampol-Merol i Caldena.

Goście mogli wysłuchać wykładów dotyczących kształtowania plonów zbóż i rzepaku w okresie jesiennym, skutecznej ochrony obu upraw, nawożenia doglebowego i dolistnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wystąpienia, w których omówiono kwestię optymalizacji kosztów żywienia zwierząt inwentarskich, a także właściwego pakowania plonów z użyciem folii do sianokiszonek, siatek owijających i sznurków.

Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele największych koncernów: Syngenta, Bayer, Adama, Sumi Agro, BASF, Sowul & Sowul, Pioneer, Limagrain, Grupa Azoty, Luvena, K+S.

Rolnicy dzielili się pochlebnymi opiniami dotyczącymi pakietu Elatus Plus Menara, który wykazał niezwykłą skuteczność w walce z najważniejszymi chorobami grzybowymi, takimi jak rdza, septorioza czy brunatna plamistość liści. Zainteresowanie wzbudził również nowy herbicyd zbożowy Picona, który zwalcza najważniejsze chwasty jesienne, w tym maki i samosiewy zbóż.

Wiele emocji wzbudziły konkursy. Na zwycięzców czekała bowiem kosiarka marki John Deere, nawozy dolistne Agravita i paki Nutripack Zboża.

Więcej informacji na www.ampol-merol.pl w zakładce Akademia, gdzie znajduje się szereg interesujących artykułów oraz na kanale You Tube, gdzie można obejrzeć filmiki z ekspertem Ampol-Merol.

Zdjęcia z Dni Pola Ampol-Merol i Caldeny można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat