Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Cataya 4000 Super od Amazone

Firma Amazone zaprezentowała w lipcu mechaniczny siewnik nabudowany Cataya 4000 Super, drugi model wprowadzonej na rynek w ub.r. serii Cataya Super.

Nowy siewnik jest przeznaczony dla gospodarstw, które potrzebują maksymalnej siły dla uzyskania maksymalnej wydajności powierzchniowej. Funkcjonalność tę zapewnia wynosząca 4 m szerokość robocza oraz większa pojemność zbiornika ziarna wynosząca 1180 l, którą można zwiększyć za pomocą 550-litrowej nasadki do 1730 l. Ciągnik z siewnikiem może pracować z prędkością roboczą do 12 km/h.

Siewnik nabudowany jest wyposażony w system dozowania Precis, który umożliwia szybkie przestawienie z siewu nasion drobnych na normalne. Leje wylotowe obudów kółek wysiewających zapewniają minimalne ilości resztek. Ponadto model Cataya 4000 Super jest wyposażony w elektryczny napęd wałka wysiewającego, który jest dostępny z jednej lub z obu stron i służy do zdalnego rozłączania połowy siewnika. Ponadto, całość regulacji jest realizowana w SmartCenter. Kalibracja odbywa się za pomocą przycisku lub opcjonalnie za pomocą TwinTerminal, a głębokość siewu redlic dwutarczowych TwinTeC ustawiana jest centralnie. Są one dostępne w rozstawie rzędów 12,5 lub 15,4 cm.

Model Cataya 4000 Super jest seryjnie wyposażony w system hydraulicznej zmiany nacisku redlic. Dla optymalnego przykrycia nasion opcjonalnie dostępny jest dokładny zagarniacz sprężynowy z hydraulicznym systemem podnoszenia lub zagarniaczem na redlicy.

Do uprawy gleby stosowane są nowe brony wirnikowe lub kultywatory wirnikowe z serii 01. Do wyboru są brony wirnikowe KE Super lub kultywatory wirnikowe KG Special i KG Super.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat