Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Co sądzisz o Planie dla wsi przedstawionym przez ministra rolnictwa?
 
Pomoże rolnikom
Nie pomoże rolnikom
Nie mam zdania


Wiadomości z branży

Rekordowa kukurydza na kiszonkę

Firmy Claas, IGP Polska, K+S oraz Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt uczestniczą w projekcie „Razem dla rekordów Polski”. W związku z tym w pierwszym tygodniu września w instytucie badawczo-rozwojowym Sano Agrar Institut w Lubiniu k. Trzemeszna (Wielkopolska) organizują spotkanie dla rolników uprawiających kukurydzę na kiszonkę i zainteresowanych produkcją wysokoenergetycznej paszy.

Firmy zamierzają zorganizować pokaz zbioru kukurydzy na kiszonkę, podczas którego ma zostać ustanowiony nowy rekord Polski w zawartości energii w kiszonce z kukurydzy.

Z pola produkcyjnego o powierzchni ok. 60 ha zebrana i zakiszona zostanie odmiana kukurydzy Quentin o FAO 240. Zbiór i zakiszanie dokonany zostanie przy użyciu nowoczesnych maszyn marki Claas: sieczkarni Jaguar, ciągników Xerion oraz Axion.

W trakcie spotkania przedstawiona zostanie również technologia nawożenia w oparciu o szeroką paletę nawozów K+S Polska.

Nad starannością przebiegu zakiszania kiszonki z kukurydzy z użyciem aplikatorów i preparatów Labacsil Mais Bakterie i Labacsil Mais Acid czuwać będą eksperci żywieniowi z Sano. Całość wydarzenia nadzorowana będzie przez sędziego z Biura Rekordów.

Dokładna data spotkania, jednego z najważniejszych tej jesieni wydarzeń dla producentów mleka w Polsce, przedstawiona zostanie przez organizatorów w drugiej połowie sierpnia.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat