Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
20 lat New Holland w Polsce

Spółka New Holland Bizon w Płocku zarejestrowana została we wrześniu 1998 r. Już po 11 latach firma stała się liderem sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce. 

– Świętujemy dziś jubileusz naszej obecności w Polsce, bo to dokładnie 20 lat temu rozpoczęliśmy działalność – mówił Adam Sulak, bussines director New Holland Agriculture Polska, podczas jubileuszowej konferencji, zorganizowanej 10 września na zamku w Gniewie. 

Do 2004 r. New Holland w Polsce produkował kombajny z logo i w kolorystyce Bizona, ale stopniowo wprowadzał nowe żółte maszyny. – Początkowo montowaliśmy podzespoły pochodzące z brazylijskiej fabryki New Holland w Kurytybie. TC 59, bo o nim mowa, miał wytrząsacz 6-klawiszowy i silnik Genesis o mocy 220 KM. Takiej maszyny w tym czasie brakowało w Polsce – wspominał Józef Dębski, specjalista ds. kombajnów New Holland.

Pierwsze sprowadzane z Brazylii kombajny serii TC miały kilka układów pneumatycznych. W tamtejszych warunkach sprawdzały się one świetnie, ale okazało się że nie są przystosowane do polskich realiów. Na przykład podczas zbioru kukurydzy w niskich temperaturach czynnik roboczy, jakim było powietrze, zamarzał. Dlatego też pierwszym zadaniem konstruktorów w Płocku była zamiana rozwiązań pneumatycznych na hydrauliczne. Od tej pory każdy kombajn, który dotarł do Polski z Brazylii, przechodził taką modernizację.

Kolejnym etapem w historii New Holland była modyfikacja wyglądu maszyn rolniczych – z kanciastych, niezbyt estetycznych form na kształty bardziej opływowe. – Jeszcze po roku 2000 panowało przekonanie, że maszyna rolnicza nie musi ładnie wyglądać, ma tylko spełniać swoje zadanie. Nie zgadzaliśmy się z tym. Wprowadziliśmy więc nowe kształty w momencie rozpoczęcia produkcji kombajnów serii CX. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, maszyna rolnicza może być przecież piękna. Inne firmy poszły wtedy za naszym przykładem – podkreślał Józef Dębski.

Od tamtej pory marka zaczęła się coraz szybciej rozwijać na polskim rynku. W 2002 r. sprzedała kilkadziesiąt ciągników, podczas gdy 10 lat później – ponad 4200. - W ciągu 20 lat sprzedaliśmy w Polsce ponad 31,5 tysiąca ciągników, czyli średnio ponad 1500 rocznie. Fabryka w Płocku w tym czasie wyprodukowała około 53 tysiące hederów, 22 tysiące pras, 22,2 tysiąca kombajnów New Holland oraz 977 kombajnów Bizon – wyliczał Łukasz Chęciński, marketing manager New Holland.

W 2009 r. marka została liderem sprzedaży nowych ciągników rolniczych w Polsce. Od tamtej pory nie opuszcza tego miejsca – do dzisiaj może pochwalić się największą liczbą rejestracji nowych maszyn. To jest też priorytet na najbliższy czas – pozostać w koronie i z tytułem lidera w branży w kolejnym roku. – Dążymy do tego, aby po raz dziesiąty zdobyć tytuł lidera rynku w sprzedaży nowych ciągników rolniczych w Polsce – mówił Adam Sulak, dyrektor New Holland. – Jeśli ten cel osiągniemy, będziemy mogli mówić o sukcesie całej załogi i dealerów marki.

- Cztery filary, które determinują sukces New Holland, to ciągły rozwój oferty produktowej, innowacyjne technologie, odpowiedzialne podejście do rolnictwa zrównoważonego i kompleksowe podejście do klienta – wymieniał Łukasz Chęciński i dodał, że w tym roku do oferty dołączyły lekkie maszyny budowlane przeznaczone dla rolnictwa – coś, czego na rynku wcześniej nie było. Adresowane są one do klientów z sektora rolniczego, a oficjalną premierę zaplanowano na wystawie Agro Show w Bednarach. Wśród wprowadzanych w tym roku nowości znalazł się też ciągnik T6 Dynamic Command, który po raz pierwszy można było zobaczyć podczas pokazów żniwnych. – Nowością są również maszyny towarzyszące, które po raz pierwszy zaprezentowaliśmy podczas targów Agrotech w Kielcach – przypomniał Łukasz Chęciński.

(Fem)

Zdjęcia można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat