Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży

Udoskonalenia w kombajnach Axial-Flow 250

Case IH wprowadzi w przyszłym roku trzy nowe kombajny serii 250 Axial-Flow, które zastąpią modele 7240, 8240 i 9240. Nowe kombajny mają wiele zautomatyzowanych funkcji, których celem jest zwiększenie wydajności pracy.

Kluczową zmianą wprowadzoną w kombajnach Axial-Flow 7250, 8250 i 9250 jest układ automatyzacji AFS Harvest Command, składający się z 16 wejść czujnikowych do ciągłego monitorowania maszyny oraz możliwość wyboru siedmiu różnych ustawień zwiększających wydajność pracy kombajnu. Jest obsługiwany za pośrednictwem kabinowego monitora AFS Pro700 i pracuje w trybach zbioru pszenicy, rzepaku, kukurydzy oraz soi. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków dla wybranego rodzaju uprawy i warunków pracy, a maszyna sama osiąga pożądane rezultaty.

Nowa hydrostatyczna przekładnia napędowa wyposażona jest w tryb polowy i tryb jazdy oraz funkcję kontroli dwóch zakresów prędkości. Zapewnia lepsze parametry jazdy, a operator nie musi zatrzymywać maszyny w celu zmiany ustawień podczas pracy lub jazdy na zboczu. Funkcja sterowania prędkością w pętli zamkniętej obsługiwana jest na skalowalnym, wielofunkcyjnym uchwycie do sterowania prędkością i utrzymuje zadaną wartość prędkości w zmiennych warunkach jazdy. W połączeniu z bardziej wydajnymi napędami hydraulicznymi unowocześnienia przekładni napędowej sprawiają, że zdolność pokonywania wzniesień podczas jazdy drogowej wzrasta o 36 proc.

Udoskonalenie blokady mechanizmu różnicowego polega na wymianie mechanicznego pedału na elektryczny przycisk montowany w podłodze, zaś układu hamulca – z tarczy zewnętrznej na wewnętrzny hamulec chłodzony olejem. Zmiany te przyczyniają się do redukcji nacisku na pedał przy takim samym nacisku na hamulec i zwiększenia wydajności chłodzenia w warunkach ciągłego hamowania.

Pakiet rozdrabniacza słomy X-tra Chop został wyposażony w zdalny przełącznik do załączania płyty zespołu żniwnego na poziomie gruntu, aby ułatwić dostęp do platformy serwisowej silnika w celu uzupełniania paliwa i konserwacji.

Oprócz dostępnych dotychczas udźwigów przenośnika podającego/pochyłego, wynoszących 4,5 i 5,2 t, w największych modelach Axial-Flow wprowadzono udźwig 6,1 t, w celu zapewnienia obsługi 13,5-metrowych zespołów żniwnych z przenośnikiem taśmowym oraz 18-rzędowych zespołów żniwnych do kukurydzy. Kontrolę nad 13,5-metrowymi zespołami żniwnymi z przenośnikiem taśmowym usprawnia również nowa, fabrycznie montowana funkcja podwójnego wychylenia bocznego.

Kolejnym udoskonaleniem jest nowa, opcjonalna, sterowana z kabiny funkcja regulacji przechyłu do przodu/do tyłu, dająca operatorowi możliwość zmiany kąta nachylenia zespołu. Maksymalny kąt odchylenia wynosi 11,9 st., zapewniając zwiększenie wydajności zbiorów zarówno w przypadku upraw niskich, np. soi, jak i wysokich.

Funkcja adaptacyjnego dopasowania dynamiki do prędkości jazdy (Ground Speed Adaptive Sensitivity, GRAS) automatycznie reguluje dynamikę zmian wysokości zespołu żniwnego w miarę wzrostu lub spadku prędkości jazdy, tak aby był on stabilny, ale jednocześnie responsywny.

System telematyczny AFS Connect jest montowany fabrycznie i umożliwia wymianę plików między kombajnem a komputerem biurowym przez portal internetowy. Wszystkie kombajny są wstępnie wyposażone w przewody i anteny umożliwiające odbiór sygnałów z modemu. W przypadku gdy kombajn jest zamawiany z przygotowaniem do montażu systemu telematycznego oznacza to, że będzie także wyposażony w modem. Wszystko, czego użytkownik będzie potrzebował do uzyskania pełnej wersji układu telematycznego, to kod odblokowujący. Modem jest uruchamiany w fabryce, a dealer zamawia subskrypcję we własnym zakresie.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat