Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Internetowa Akademia Rolnictwa działa już pół roku

W marcu w internecie pojawił się nowy projekt – AR, który po upływie przeszło pół roku cieszy się już sporą popularnością.

AR popularyzuje wiedzę o nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie ochrony roślin, biostymulacji i nawożenia, ale obok tego poszczególne odcinki poświęcone są tematom bieżącym (susza, zmiany klimatu, żniwa czy ciepła jesień), a niekiedy ciekawostkom, które odsłaniają np. poszczególne etapy wytwarzania chipsów ziemniaczanych, cukru i innych produktów powstających na bazie płodów rolnych.

Program prowadzą dwaj młodzi pasjonaci rolnictwa: Krzysztof Bzdęga i Paweł Talbierz, którzy podejmują tematy związane przede wszystkim z bezpieczną i opłacalną uprawą, szczegółowo wypytują gości programów (zarówno praktyków, jak i akademików), odwiedzają branżowe imprezy w kraju i zagranicą. Wartością AR i tym, co wyróżnia program na tle innych treści wideo o charakterze doradczym, jest nowoczesna forma przekazu, naśladująca konwencję popularnych wideoblogów, oraz zwięzłość, jasność i przystępność treści. Zaletą jest też możliwość uczestniczenia w społeczności i udział w dyskusjach, które rozwijają się w formie komentarzy pod materiałami.

Ostatnia audycja poświęcona była suszy i sposobom przeciwdziałania jej skutkom, a w rozmowie uczestniczyli: dr Zuzanna Sawińska, dr Witold Szczepaniak, dr Tomasz Piechota (pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) oraz Marek Mielcarek, rolnik z woj. dolnośląskiego.

Wszystkie odcinki dostępne są pod adresem www.ar.agro.pl oraz w serwisie YouTube. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat