Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Zaprawy Innvigo

Oferta firmy Innvigo powiększyła się ostatnio o dwa preparaty fungicydowe w formie koncentratu do zaprawiania materiału siewnego: Triter 050 FS oraz Madron 50 FS.

Zaprawy są dopełnieniem naszej oferty. Dzięki nim możemy zaproponować pełną paletę ochrony zbóż – poczynając od zapraw, poprzez herbicydy jesienne i wiosenne, fungicydy, kończąc na insektycydach oraz regulatorach wzrostu – mówi Andrzej Borychowski, specjalista ds. badań i rozwoju w Innvigo. Zarejestrowane zaprawy to preparaty jednoskładnikowe: Triter 050 FS (tritikonazol) i Madron 50 FS (fludioksonil).

Tritikonazol to substancja czynna z grupy triazoli o działaniu systemicznym, która bardzo dobrze zabezpiecza przed różnego rodzaju chorobami odnasiennymi i odglebowymi. Może być stosowana zapobiegawczo lub leczniczo – w czasie rozwoju ziarniaka wnika do jego wnętrza i jest w stanie kontrolować czy zwalczać choroby, które znajdują się pod okrywą nasienną.

Fludioksonil wykazuje dużą skuteczność w zwalczaniu grzybów z rodzaju Fusarium, powodujących wiele chorób, w tym zgorzele siewek, pleśń śniegową, fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła, fuzariozę liści zbóż oraz fuzariozę kłosów. Charakteryzuje się ponadto tym, że nie ogranicza wschodów roślin. Fludioksonil stanowi też doskonały komponent w programach antyodpornościowych, ponieważ nie występuje w żadnych fungicydach stosowanych nalistnie w roślinach rolnych.

Firma Innvigo poddała nowe zaprawy ocenie w laboratorium posiadającym certyfikat ESTA (European Seed Treatment Assurance, czyli Europejska Gwarancja Jakości Zaprawiania Nasion). – Pozytywne wyniki testu Heubacha były dla nas bardzo satysfakcjonujące. Parametry zapraw okazały się bardzo dobre i dobre – skomentował Andrzej Borychowski. – Trzeba pamiętać, że dużo zależy od tego, w jaki sposób jest nanoszona zaprawa – na mokro, za pomocą piany – ponieważ to właśnie piana gwarantuje najbardziej precyzyjne roznoszenie substancji po powierzchni ziarniaków.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat