Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Belchim stawia na ziemniaki

1,4SIGHT to regulator wzrostu, a ściślej mówiąc hormon uśpienia, który naturalnie występuje w ziemniakach i odpowiada za ich spoczynek w okresie przechowywania. 4 grudnia we Wrocławiu Pawłowicach, w Centrum Edukacyjno – Rozwojowym Pałac, należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, odbyło się szkolenie zorganizowane przez firmę Belchim Crop Protection Poland, na którym po raz pierwszy przedstawiono rolnikom i przetwórcom ziemniaków nowy produkt.

Regulator wzrostu 1,4SIGHT, produkowany przez firmę Dorm Fresh, zarejestrowany został w Polsce w październiku 2018 r. Jesteśmy drugim krajem w Unii Europejskiej, po Niemczech, w którym za jego dystrybucję odpowiada firma Belchim.

Podczas spotkania przedstawiona została również cała paleta produktów przeznaczonych do ochrony ziemniaków w sezonie wegetacyjnym.

Z zainteresowaniem słuchaczy spotkał się wykład przedstawiciela holenderskiej firmy Frans Veugen, który zaprezentował urządzenie Synofog przeznaczone do zamgławiania ziemniaków w przechowalni. Dzięki innowacyjnej konstrukcji komory grzewczej i wtrysku płynów, Synofog zamienia energię elektryczną na wysoce wydajną mgłę. Urządzenie ma  samoregujące natężenie przepływu cieczy (aby zapobiec kapaniu) i automatyczny system odcięcia, gdy zbiornik płynu jest pusty. Daje możliwość bardzo dokładnego sterowania procesem zamgławiania.

(ap) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat