Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
XVI Opolagra       

W dniach 14-16 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim (woj. opolskie) po raz 16. odbędzie się największa w południowej Polsce wystawa rolnicza – Opolagra.

W 2018 r. odwiedziło ją 46 tys. gości, którzy podziwiali stoiska ponad 430 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale, a przedstawiciele wszystkich rolniczych specjalizacji znajdą coś dla siebie. Rolnicy będą mogli obejrzeć maszyny na stoiskach, ale też podczas licznych pokazów.

Podczas Opolagry po raz czwarty w Polsce obędzie się Manitou Cup, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn rolniczych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia, którzy będą mogli również spróbować swoich sił na tym samym torze.

W ramach Akademii Opon Grasdorf można będzie dowiedzieć się, jak dobrać właściwe ogumienie dla maszyn rolniczych.

Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek zostanie w tym roku wzbogacony o Valtra/Fendt – Anderwald Silesia Show, czyli prezentację możliwości najnowszych modeli ciągników Valtra i Fendt we współpracy z różnymi maszynami zielonkowymi. Ponadto marka Fendt zaprezentuje najnowsze modele opryskiwaczy, które będą testowane na certyfikowanym torze DLG.

W trakcie wystawy marka Deutz-Fahr zaprezentuje nowe modele ciągników we współpracy z maszynami Krone: kosiarkami, przetrząsarko-zgrabiarkami i prasami rolującymi. Odbędzie się też pokaz „Ciągnik idealnie przystosowany do pracy z ładowaczem czołowym”. Jego celem jest dynamiczna prezentacja montażu i demontażu ładowacza do sześciu marek ciągników, z omówieniem błędów popełnianych najczęściej przy tej czynności.

Kolejną atrakcją ma być pokaz praktycznej i automatycznej dokumentacji prac polowych za pomocą systemu ActiveDoc firmy 365FarmNet, odbywający się przy ciężarowym samochodzie rajdowym Star 744. Firma przygotowała również prezentacje i pokaz pod intrygującym tytułem „Zobacz kwiatki od spodu”, czyli rozpoznawanie właściwości gleby na czterech poziomach głębokości za pomocą skanera elektromagnetycznego Topsoil Mapper.

Z kolei Agrocom Polska przeprowadzi premierowy pokaz najnowszego systemu automatycznej aplikacji kruszynka (system Trichosafe firmy Biocare) do biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy, za pomocą specjalistycznego drona.

Nowością w tym roku będzie prezentacja stacji pogodowych w monitorowaniu chorób, szkodników oraz nawadniania. Projekt ten został opracowany przez firmę Metos Polska w ramach programu „Precyzyjne rolnictwo i cyfryzacja”.

W namiocie konferencyjnym czeka na zwiedzających wiele ciekawych prelekcji: „Jak zaoszczędzić litr paliwa na każdym hektarze”, czyli automatyczna regulacja głębokości pracy maszyn uprawowych w oparciu o właściwości fizyczne gleby; „Całe gospodarstwo ukryte w kieszeni”, czyli zarządzanie za pomocą smartfona i platformy 365FarmNet; „Nie podskoczy”, czyli zdalna kontrola temperatury mleka w zbiorniku; „Dokumentacja ścieżki produkcji roślinnej – od pola do magazynu”; wykład na temat taktyki biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy i innych roślinach.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz konkurs młodych hodowców. Tradycyjnie podczas Opolagry będzie można wygrać atrakcyjną nagrodę, którą w tym roku jest ufundowany przez firmę Lemtech głębosz Kret.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat