Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nagrodzony czujnik podczerwieni John Deere

John Deere Manure Sensing – czujnik podczerwieni (NIR) używany w HarvestLab 3000 mierzy zawartość substancji odżywczych w aplikowanej gnojowicy.

Ta zaawansowana technologia została nagrodzona przez European Land and Soil Management Award Jury pod patronatem Komisji Europejskiej, przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu. Nagroda została przyznana za „Przełom w technice uprawy gleby”, 9 kwietnia, podczas Forum Rolnictwa (FFA) zorganizowanego przez Europejską Organizację Posiadaczy Ziemskich (ELO).

Jury podkreśliło wybitny wpływ technologii na zarządzanie uprawami i praktyczną redukcję zagrożeń dla gleby. HarvestLab 3000 zapewnia rolnikom i usługodawcom nową technologię do bardziej zrównoważonego zarządzania składem wartości odżywczych w glebie oraz udoskonalenia skuteczności używania nawozów naturalnych. Jego celem jest zapobieganie użyciu nadmiernej lub niewystarczającej dawki gnojowicy, dzięki stałemu pomiarowi podczas aplikacji pierwiastków w niej zawartych. John Deere Manure Sensing pozwala dozować azot, fosfor i potas precyzyjnie w oparciu o zadaną i/lub maksymalną dawkę w kg/ha. Składniki oraz zaaplikowana objętość są dokumentowane w systemie, co pozwala utworzyć mapy aplikacyjne.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat