Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Ursus zamyka fabryki

Ursus chce zamknąć dwie z trzech swoich fabryk – w Lublinie i wielkopolskiej Opalenicy. Pracę ma stracić ponad 200 osób, w tym wszyscy z zakładu w stolicy Lubelszczyzny. Firma ma ogromne zadłużenie, pieniędzy nie wystarcza nawet na terminowe wypłaty dla pracowników. Do zakładu wszedł komornik na wniosek Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski SA.

Portal lublin112.pl informuje, że tylko w pierwszych trzech kwartałach ub.r. spółka przyniosła aż 44 mln zł strat. Obecnie kwota ta wynosi ponad 100 mln zł. Przyczyną kłopotów ma być znaczny spadek obrotów związanych z podstawową działalnością firmy, jaką jest produkcja ciągników rolniczych oraz fiasko działań badawczo-rozwojowych.
Spółka chce zatem zamknąć dwie wspomniane fabryki, a produkcja ma się odbywać tylko w Dobrym Mieście k. Olsztyna. Z zatrudnionych 482 osób pracę ma utrzymać zaledwie połowa. Reszta otrzyma wypowiedzenia – wśród nich jest cała lubelska załoga. Pieniądze ze sprzedaży zakładów w Lublinie i Opalenicy mają pójść na spłatę zobowiązań.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat