Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Jan K. Ardanowski powinien być ministrem rolnictwa w nowym rządzie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Walne Zgromadzenie członków PIGMiUR

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Powstała w marcu 1999 r. i od tamtego czasu reprezentuje branżę maszyn rolniczych i walczy o jej interesy.

24 kwietnia odbyło się coroczne Walne Zgromadzenie Członków Izby. W spotkaniu wzięło udział prawie 140 przedstawicieli niemal 90 firm zrzeszonych w izbie. Tak więc tegoroczne walne zgromadziło przedstawicieli ponad 80 proc. firm zrzeszonych w organizacji, ponieważ izba zrzesza już 110 podmiotów. W ostatnim roku w jej szeregi wstąpiło 15 nowych firm.

W trakcie obrad delegaci zaakceptowali sprawozdanie finansowe za rok 2018. Ponownie na prezesa wybrano Józefa Dworakowskiego. W prezydium Rady PIGMiUR zasiądą Artur Szymczak jako przewodniczący oraz Wojciech Bury i Leszek Weremczuk jako wiceprzewodniczący.

PIGMiUR to jedyna organizacja zrzeszająca firmy z branży maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce. Jej głównym zadaniem jest dbanie o interesy branży, w tym o jej promocję, co realizuje m.in. przez organizację wystaw rolniczych. Izba jest organizatorem Agro Show: Mazurskiego Agro Show, które odbyło się w lutym w Ostródzie, Zielonego Agro Show, które odbyło się 25-26 maja w Ułężu (woj. lubelskie) i najbardziej znanego Agro Show w Bednarach, które w tym roku odbędzie się w dniach 19-22 września. Izba prowadzi także inne działania na rzecz rozwoju branży: konkursy, szkolenia, spotkania, debaty tematyczne, współpracuje ze szkołami rolniczymi, monitoruje i sporządza raporty dotyczące rynku maszyn i urządzeń rolniczych. O interesy zrzeszonych podmiotów dba również uczestnicząc w pracach legislacyjnych nad powstającymi aktami prawnymi, które dotyczą branży. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat