Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w Polsce powinno być więcej gospodarstw ekologicznych?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Wiadomości z branży
Coraz większe portfolio spółki Ciech Sarzyna

12 czerwca w Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego rolnicy mogli zobaczyć i ocenić skuteczność działania środków ochrony roślin, zwłaszcza rozwiązań herbicydowych i fungicydowych spółki Ciech Sarzyna. Pokazano nowości w ofercie, a tym razem były to także produkty innych spółek Grupy Ciech. 

- Dni Pola to dla nas wyjątkowe wydarzenie, podczas którego przedstawiamy w praktyce efekty działania naszych produktów. Tutaj, w Orłowie, można zweryfikować ich najwyższą jakość, którą gwarantuje 50-letnia tradycja produkcji środków ochrony roślin, ciągłe doskonalenie technologii wytwarzania i nowe inwestycje. To dzięki wysokiej jakości nasze produkty cieszą się od wielu lat zaufaniem rolników – mówiła Agnieszka Dworczak-Jakubowska, dyrektor marketingu operacyjnego i wsparcia sprzedaży w Ciech Sarzyna.

Przedstawiciele firmy z dumą mówili o nowościach w porfolio, ale zapowiadali, że Ciech Sarzyna spodziewa się rozszerzenia oferty o wiele nowych produktów. – Weszliśmy w fazę rejestracji nowych preparatów i te sześć nowości (Azoksar 250 SC, Windsar 250 SC, Askalon 125 SC, Toskana 75 WG, Tezosar 500 SC i Chwastox Uniwersalny 60 SG), które zostały zarejestrowane jesienią i wiosną tego roku to tylko forpoczta tego, co zaprezentujemy jeszcze w tym roku – poinformował Jacek Skwira, dyrektor marketingu strategicznego i zarządzania portfelem produktów w Ciech Sarzyna. – Mam nadzieję, że do końca grudnia dołączy do nich 8-12 kolejnych, które czekają na rejestrację. Na tym nie zamierzamy poprzestać i za 2-3 lata chcemy mieć w swoim portfolio kompleksową ofertę dotyczącą ochrony zbóż, rzepaku i kukurydzy.

Na poletkach doświadczalnych rolnicy mogli sprawdzić działanie różnych produktów z rodziny Chwastox, najpopularniejszej marki herbicydów zbożowych Polsce, które szybko i skutecznie zwalczają chwasty, a substancja czynna MCPA nie powoduje ich uodparniania, co potwierdzają badania naukowe i praktyka. Skład produktów jest ciągle doskonalony, co zapewnia ich wygodne stosowanie i możliwość łączenia z innymi środkami ochrony roślin. Na poletkach z pszenicą i jęczmieniem można było zobaczyć działanie Chwastoksu Nowego Trio 390 SL, kombinacji Chwastoksu Extra 300 SL z Ambasadorem 75WG zawierającym amidosulfuron – środek stosowany nalistnie i przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych oraz herbicyd Chwastox Complex 260 EW zwalczający szerokie spektrum chwastów, w tym także tych uciążliwych: przytulię czepną, chabra bławatka czy mak polny.

Regulacja wzrostu zbóż została przeprowadzona preparatem Windsar 250 EC, który zawiera trineksapak etylu. Produkt ten nie tylko ułatwia zbiór, ale także ogranicza straty plonu. Dzięki długiemu okresowi aplikacji jest elastyczny w stosowaniu. Ochronę przeciwko chorobom grzybowym zapewniły fungicydy: Azoksar 250 SC (azoksystrobina), Askalon 125 SC (flutriafol) i Tarcza Łan Extra 250 EW (tebukonazol).

Rolnicy mogli też zapoznać się z szeroką ofertą przeznaczoną dla plantatorów kukurydzy. W tym roku do znanych i cieszących się uznaniem wielu użytkowników produktów Nikosar 060 OD (nikosulfuron) i Juzan 100 SC (mezotrion) dołączył nowy herbicyd – Tezosar 500 SC (terbutyloazyna), który zwalcza uciążliwe chwasty dwuliścienne w uprawie kukurydzy i chroni ją przed zachwaszczeniem przez 6-8 tygodni po zabiegu. Herbicyd ten można mieszać z innymi preparatami, co znacznie poszerza spektrum zwalczanych chwastów.

Na poletkach z rzepakiem goście mogli ocenić skuteczność łącznego działania dwóch herbicydów – Szabla 480 EC (chlomazon) i środka zawierającego metazachlor. Rolnicy mogli też porównać różne warianty dawek użytych herbicydów. Ich mieszaniny zastosowane jesienią do trzech dni po siewie zapewniają ochronę rzepaku przed najważniejszymi chwastami.

Podczas tegorocznych Dni Pola w Orłowie Grupa Ciech po raz pierwszy zaprezentowała produkty pozostałych spółek. Jednym z nich był chlorek wapnia, który ze względu na swoje właściwości może doskonale służyć jako środek ograniczający pylenie i kurz na nieutwardzonych drogach, parkingach czy podwórkach. Drugi produkt to soda paszowa Sobic Feed – dodatek do pasz, który zwiększa efektywność żywienia zwierząt, poprawiając między innymi transport składników odżywczych do komórek.

Spotkanie w Orłowie było też okazją do zapisania się do programu partnerskiego „Twoja Sarzyna”, skierowanego do właścicieli gospodarstw rolnych. Uczestnictwo w nim daje rolnikom dostęp do informacji o rozwiązaniach i produktach Ciechu, możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami programu, bezpośrednią obsługę przez przedstawicieli firmy, uczestnictwo w spotkaniach i szkoleniach organizowanych przez spółkę. 

Maja Olejarska


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat