Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w Polsce powinno być więcej gospodarstw ekologicznych?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Wiadomości z branży
Wynajem długoterminowy od firmy Claas 

W branży maszyn rolniczych Claas jest jedną z pierwszych firm oferujących w swojej sieci dealerskiej długoterminowy wynajem maszyn. 

Z długoterminowego wynajmu dziewięciu nowych maszyn Claas skorzystała Grupa Laird Agro, która jest jednym z większych producentów rolnych na Żuławach. Laird Agro Group rozpoczęła swoją działalność w Polsce 25 lat temu i obecnie prowadzi produkcję rolną w siedmiu lokalizacjach na łącznej powierzchni ponad 4000 ha. Znaczna część tego areału (2500 ha) jest dzierżawiona. Na tych gruntach uprawiane są: pszenica, rzepak, buraki cukrowe oraz ziemniaki. Gospodarstwo osiąga bardzo wysokie polny: 10 t/ha pszenicy, 4,5 t/ha rzepaku, 100 t/ha buraków cukrowych. Osiąganie tak dużych plonów o wysokiej jakości wymaga stosowania nowoczesnych i bardzo wydajnych maszyn.

- Mając na względzie nasze wysokie plony oraz fakt, że w ostatnim czasie rozpoczęliśmy uprawę na dodatkowo wydzierżawionych 1500 hektarach, podjęliśmy decyzję o wynajmie długoterminowym floty nowych maszyn Claas – mówi Piotr Gawecki, prezes Grupy Laird Agro, która zdecydowała się na wynajem sześciu kombajnów Claas Tucano 440, jednego ciągnika Axion 950 oraz dwóch ciągników Axion 800.

W ramach wynajmu klient otrzymuje: pełną dowolność konfiguracji maszyny, udostępnienie maszyny na uzgodnioną liczbę motogodzin na każdy rok, ubezpieczenie maszyny, ochronę gwarancyjną, serwisowy pakiet obsługowy, wsparcie serwisu dealera za pomocą systemu Remote Service oraz monitorowanie maszyny za pomocą systemu Telematics. Ostrzeżenia, kody błędów wraz z warunkami, w jakich te błędy wystąpiły oraz lokalizacja i nadchodzące przeglądy serwisowe są przesyłane za zgodą zarządu gospodarstwa na specjalny serwer. Do tych informacji dostęp ma dealer, który diagnozuje maszynę, a następnie uzgadnia z przedstawicielem gospodarstwa termin wizyty serwisanta. Serwisant, wyposażony w części określone na podstawie zdalnej diagnostyki, przyjeżdża do maszyny w miejscu jej lokalizacji, którą również odczytał dzięki systemowi Remote Service.

Kompleksowa oferta wynajmu długoterminowego może być realizowana wyłącznie przez doświadczonego dealera maszyn rolniczych, który dysponuje rozwiniętym serwisem, wyposażonym w nowoczesne narzędzie do zdalnej diagnostyki maszyn oraz rozbudowanym magazynem części i zapleczem maszyn zastępczych. W przypadku gospodarstwa Laird Agro  najem maszyn i ich obsługa serwisowa jest prowadzona przez Agrimasz w Fiszewie, który jest autoryzowanym dealerem Claas Polska od 2010 r.  

W wynajmie długoterminowym Claas oferuje głównie kombajny zbożowe, sieczkarnie oraz ciągniki serii Arion, Axion i Xerion, a jednocześnie przygotowywane są warunki wynajmu  ładowarek teleskopowych i wielkogabarytowych pras kostkujących. Okres wynajmu oraz limit motogodzin na każdy rok jest ustalany z klientem indywidualnie.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat