Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy targi rolne są potrzebne rolnikom?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Wiadomości z branży
Największy ciągnik kołowy John Deere

Flota maszyn GR Ptaszkowo w Wielkopolsce w ostatnim czasie została poszerzona o największy kołowy ciągnik serii 8R – John Deere 8400R.

Jest to najmocniejszy spośród siedmiu modeli John Deere serii 8. Został wyposażony w jednostkę o pojemności 9 litrów z podwójną turbosprężarką, która generuje moc znamionową 400 KM. Bardziej istotne jest jednak, jaka jest rzeczywista wydajność maszyny, która według niezależnych testów DLG została określona na 374 KM, co oznacza, że ciągnik potrafi wykorzystać do 94 procent swojej mocy pociągowej. To rekord w tej klasie – zaznacza Tomasz Kozicki, product manager Kuhn, autoryzowanego dealera John Deere.

Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed producentami maszyn jest utrzymanie spalania na odpowiednim poziomie przy jednocześnie wysokiej mocy. – Nasz wewnętrzny test potwierdził, że spalanie może być o 5-10 procent mniejsze niż w przypadku innych maszyn o porównywalnej mocy – dodaje Tomasz Sieroń, kierownik GR Ptaszkowo. John Deere wprowadził program gwarancji spalania w ciągnikach serii 6 R, 7 R i 8 R dla zużycia paliwa w transporcie i w polu. Po przekroczeniu deklarowanego pułapu zużycia paliwa producent pokrywa koszty klienta, zaś w przypadku, gdy spalanie będzie niższe od gwarantowanych założeń, przekaże dwukrotność różnicy.

Jednym z ważniejszych elementów zastosowanych w ciągniku i mających wpływ na płynność jego pracy jest przekładnia E23 z 23 biegami do przodu i 11 do tyłu, dająca równe odstępy między biegami oraz możliwość pracy w trzech trybach: pełnej automatyce, ustawieniach własnych lub trybie ręcznym. – Ciągnik sam dobiera obroty silnika do danej prędkości lub podłoża, gdy jest na przykład grząskie, ale jednocześnie nie przekroczy określonych parametrów, w tym przypadku 1800 obr/min. Ponadto wszystkie potrzebne funkcje są dostępne na jednym pulpicie, co ułatwia pracę. Dokładność nawigacji na poziomie 2 centymetrów również świadczy o tej maszynie – dodaje Grzegorz Szwed, operator ciągnika John Deere 8400R.

O wygodzie i komforcie mogą mówić też pracownicy biura, którzy dzięki JD Link mają możliwość stałego monitorowania i pozycjonowania ciągnika. Maszyny pracują w gospodarstwie z maksymalnym obciążeniem, często 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, dlatego istotne jest również bieżące wsparcie serwisu dealera.

 oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat