Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Corteva Agriscience inwestuje w Lavie Bio

Corteva oraz Evogene Ltd., wiodąca spółka biotechnologiczna opracowująca nowatorskie produkty dla sektora life science ogłosiły, że Corteva zainwestuje w Lavie Bio (Lavie), spółkę zależną Evogene, zajmującą się produktami biologicznymi dla rolnictwa.

W zamian za akcje Taxon Biosciences oraz inwestycję kapitałową Corteva przejmie ok. 30 proc. udziałów kapitałowych w Lavie, natomiast Evogene obejmie ok. 70 proc. udziałów kapitałowych w Lavie.

Produkty biologiczne dla rolnictwa obejmują środki o zastosowaniu zewnętrznym, pochodzące z naturalnych, biologicznych źródeł, takich jak mikro- i makroorganizmy, produkty biochemiczne i minerały. To środki biostymulujące oraz biopestycydy o działaniu owadobójczym. Sektor produktów biologicznych dla rolnictwa jest rozwijającym się segmentem.

Zainteresowanie Lavie skupia się na poprawie jakości żywności, zrównoważonym rolnictwie i wydajności poprzez rozwój nowatorskich produktów biologicznych dla rolnictwa opartych na mikrobiomie. Lavie korzysta z autorskiej platformy biologicznego modelowania komputerowego (CPB), opracowanej przez Evogene, która wykorzystuje duże ilości danych i zaawansowane rozwiązania informatyczne do tworzenia produktów następnej generacji opartych na mikrobiomie. Produkty firmy Lavie są odpowiedzią na potrzeby upraw kukurydzy i pszenicy, a także upraw specjalistycznych (np. winnice).

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie