Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Fenuxar zniszczy uciążliwe chwasty

Fenuxar 69 EW, nowość w ofercie Ciech Sarzyna, to skuteczny środek do zwalczania uciążliwych chwastów jednoliściennych w uprawach zbóż ozimych i jarych. Można stosować go łącznie z Chwastoksem, by w jednym zabiegu zwalczyć chwasty dwuliścienne i jednoliścienne. Dla pełnej ochrony zbóż ozimych można z kolei połączyć go z preparatem Ambasador 75 WG.

Fenuxar 69 EW to selektywny środek chwastobójczy o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej. Zawiera substancję aktywną fenoksaprop-P-etylu (69 g/l). Pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania, czyli do stożków wzrostu pędów i korzeni. Efekty widoczne są po 2-4 tygodniach od zastosowania, w zależności od warunków atmosferycznych.

Preparat charakteryzuje szerokie okno aplikacji. W uprawach zbóż ozimych (pszenica ozima, pszenżyto ozime) stosuje się go na wiosnę, po ruszeniu wegetacji, od fazy gdy widoczne są dwa rozkrzewiania do końca fazy trzeciego kolanka (BBCH 22-33) w dawce 1-1,2 l/ha. W uprawach zbóż jarych (jęczmień jary, pszenica jara) należy stosować go od początku fazy krzewienia do końca fazy pierwszego kolanka (BBCH 20-31) w dawce 0,8-1 l/ha. Fenuxar 69 EW zwalcza miotłę zbożową, owies głuchy i chwastnicę jednostronną.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat