Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Przedłużenie zezwolenia dla Ortus 05 SC

Firma Sumi Agro Poland 14 kwietnia, na mocy decyzji MRiRW, uzyskała przedłużenie ważności zezwolenia dla akarycydu Ortus do 30 kwietnia 2022 r. Równocześnie wydłużony został okres ważności stosowania środka i wynosi on aktualnie trzy lata i dziewięć miesięcy. W przyszłości firma planuje ubiegać się o kolejne przedłużenie tego okresu.

Ortus 05 SC to koncentrat na bazie fenpiroksymatu, do rozcieńczania wodą, przeznaczony do zwalczania przędziorków, szpecieli, pordzewiaczy oraz innych szkodliwych roztoczy. Działa na wszystkie ruchome stadia rozwojowe tych szkodników, a stosowany jest w sadach owocowych, na plantacjach roślin jagodowych oraz buraków cukrowych. Wykorzystywany może być także w małoobszarowych uprawach owoców miękkich, warzyw pod osłonami, roślin ozdobnych oraz w szkółkach leśnych.

– Jest to produkt bardzo skuteczny, działa dwutorowo – kontaktowo oraz żołądkowo, a jego oddziaływanie utrzymuje się długo po wykonaniu zabiegu. Warto też podkreślić, że obecnie to jedyny na rynku akarycyd zarejestrowany do zwalczania przędziorka chmielowca w uprawie buraka cukrowego – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu w firmie Sumi Agro Poland.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat