Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży

Na początku czerwca zakłady New Holland w Płocku i Kutnie wznowiły produkcję po czasowym zamknięciu, podczas którego wprowadziły procedury, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w czasie epidemii Covid-19.

Fabryki w Płocku i w Kutnie zajmują łącznie 56,5 ha powierzchni produkcyjnej, w tym 15,5 ha stanowią budynki oraz zadaszone hale, a pracuje w nich blisko 1900 osób. Obydwa ośrodki mają do dyspozycji nowoczesne biura konstrukcyjne, centra badawczo-rozwojowe i najnowocześniejsze maszyny pozwalające zachować powtarzalność podczas produkcji maszyn rolniczych oraz podzespołów. Stale współpracują z siecią polskich dostawców, która w 2019 r. obejmowała ponad 460 firm.

Zakład w Płocku produkuje głównie kombajny zbożowe New Holland. W 2019 r. uruchomiona została nowa linia produkcyjna. Zjeżdżają z niej kombajny CX. Płocka fabryka zatrudnia 1267 osób i jest jednym z największych pracodawców w mieście. Produkuje 11 modeli pras rolujących, 11 modeli kombajnów i 34 modele zespołów żniwnych – wszystkie z logo New Holland.

Zakład w Kutnie zajmuje się produkcją maszyn uprawowych oraz zielonkowych sprzedawanych z logo New Holland oraz Kongskilde. Obecnie zakład dysponuje dwiema automatycznymi liniami lakierni. Jedna z linii została też rozbudowana o dodatkową kabinę malarską pozwalającą na szybką zmianę kolorystyki, co usprawniło proces produkcji.

W lutym 2017 r. kutnowska fabryka dołączyła do koncernu CNH Industrial N.V., zmieniając nazwę na CNH Industrial Kutno sp. z o.o.  Historia zakładu w Kutnie rozpoczęła się w 1992 r., kiedy wspólnie z duńską firmą Cormall Agro Holding grupa ośmiu osób założyła spółkę joint venture pod nazwą Danagri Pol. Dzięki współpracy dotyczącej wytwarzania komponentów do maszyn rolniczych produkowanych przez Kongskilde Industries, w 1997 r. zapadła decyzja o przyłączeniu Danagri Pol do grupy Kongskilde, zmieniając nazwę na Kongskilde Polska sp. z o.o. To spowodowało, że kutnowska firma otrzymała dostęp do nowych rynków, dzięki czemu produkcja zaczęła się powiększać. Uzyskane dofinansowanie z funduszy unijnych umożliwiło dalszy rozwój technologii oraz rozbudowę fabryki. W 2003 r. oddano do użytku nowoczesny obiekt o powierzchni 11 300 m2.

 

oprac. (Fem) 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat