Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
PhosAgro dzieciom z domów dziecka

W czasie pandemii koronawirusa koncern PhosAgro realizuje projekt „PhosAgro Dzieciom”.

PhosAgro Polska jest firmą znaną rolnikom jako producent nawozów mineralnych Ultra, do wytwarzania których używa się wyjątkowo czystych surowców wydobywanych za kręgiem polarnym, w których zawartość metali ciężkich jest ograniczona do minimum.

Mimo międzynarodowego zasięgu koncernu PhosAgro, jego lokalne filie są związane ze społecznościami rolników w krajach, w których działają.

- W czasie pandemii pozostajemy w kontakcie z rolnikami i to oni właśnie zasugerowali nam, abyśmy zwrócili uwagę na problem edukacji w domach dziecka – mówi Roman Błaszyk, szef działu technologii upraw w PhosAgro Polska. – W obecnym czasie, gdy szkoły przeniosły się do sieci, podopieczni tych placówek boleśnie odczuwają brak komputerów, czyli podstawowego sprzętu do nauki zdalnej. W niektórych ośrodkach jeden komputer przypada na 5-10 dzieci. Dlatego właśnie postanowiliśmy ufundować laptopy z pełnym oprogramowaniem edukacyjnym. Wszystkie domy dziecka, do których trafił zakupiony przez nas sprzęt, zostały wytypowane nie przez nas, ale przez rolników – zapewnia Roman Błaszyk. – Na początek chcemy trafić do przynajmniej dwóch domów dziecka w każdym województwie. A już teraz widać, że potrzeby są większe i myślimy o rozwijaniu tego pomysłu.

PhosAgro Polska do 18 czerwca przekazało dziesięciu domom dziecka po 2-4 laptopy. Pomagali w tym rolnicy, którzy nie tylko wskazywali placówki potrzebujące wsparcia, ale też sami aktywnie włączyli się do pomocy. Akcja trwa, ponieważ – jak mówi Roman Błaszyk – dotychczasowa pomoc to kropla w morzu potrzeb.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat