Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Twoje gospodarstwo w tym roku odczuje skutki suszy rolniczej?
 
Zdecydowanie tak
Zdecydowanie nie
Trudno powiedzieć
Poczekamy, zobaczymy


Wiadomości z branży
Bardzo ładny Steyr

5 czerwca marka Steyr Traktoren została wyróżniona nagrodą w konkursie Muse Design Awards 2020 w kategorii wzornictwa konceptualnego za Steyr Konzept – kompleksową koncepcję ciągnika przyszłości.

Na konkurs wpłynęło 3820 propozycji z 50 krajów. Laureat nagrody został stworzony przez zespół pracowników CNH Industrial Design i Steyr Traktoren przy wsparciu zespołów z Grupy Agriculture i FPT Industrial. Kluczowe tradycyjne elementy w tym ciągniku zostały na nowo zinterpretowane w konceptualny sposób – od zewnętrznej struktury białej kabiny aż po asymetryczny grill. Wewnątrz minimalistyczne wzornictwo znalazło wyraz w formie informacji wyświetlanych na przezroczystych ekranach w kabinie, co zapewnia maksymalną widoczność i komfort pracy operatora. Dodatkową wartość wnosi ukierunkowane na klienta wzornictwo, pozwalające zwiększyć wydajność pracy.

Ciągnik wyposażono w modularny hybrydowy napęd elektryczny, składający się z silnika spalinowego, generatora i szeregu silników elektrycznych, którymi można sterować indywidualnie i dostarczać energię tam, gdzie jest potrzebna. Ciągnik wykorzystuje wysokowydajny 4-cylindrowy silnik wysokoprężny NEF45 o mocy maksymalnej 150 kW (przy pracy w trybie napędu hybrydowego z doładowaniem moc maksymalna wzrasta do 250 kW), o pojemności 4,5 l. Inteligentnie zaprojektowana konstrukcja pojazdu umożliwia zastosowanie takich rozwiązań jak napęd na cztery koła lub zaawansowane zawieszenie. Silnik nie jest sprzężony z kołami, a moc trakcyjną zapewniają cztery niezależne silniki elektryczne zamontowane bezpośrednio w piastach. Przy pewnych pracach ciągnik koncepcyjny może osiągnąć o nawet 10 proc. niższe zużycie paliwa w porównaniu z tradycyjnymi maszynami na olej napędowy.

Muse Creative i Muse Design Awards są konkursami, które mają na celu wyróżnianie nietuzinkowych, kreatywnych projektantów w różnych branży. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie