Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Twoje gospodarstwo w tym roku odczuje skutki suszy rolniczej?
 
Zdecydowanie tak
Zdecydowanie nie
Trudno powiedzieć
Poczekamy, zobaczymy


Wiadomości z branży
Affirm 095 SG chroni rośliny kapustne

Tantniś, bielinki i inne gąsienice motyli to szkodniki występujące bardzo często w uprawach kapusty, kalafiorów czy brokułów. Gąsienice powodują duże szkody na liściach, a kapusta czy brokuły zaatakowane przez szkodnika mają niższy plon, a w skrajnych przypadkach nie nadają się do sprzedaży. Dlatego skuteczne zwalczanie gąsienic ma kluczowe znaczenie w produkcji warzyw kapustnych.

Substancja aktywna preparatu Affirm (benzoesan emamektyny) zalicza się do awermektyn i jest pochodzenia naturalnego. Syngenta wyodrębniła ją z metabolitów powstałych w wyniku fermentacji mikroorganizmów glebowych Streptomyces avermitilis. W uprawach sadowniczych Affirm jest z powodzeniem stosowany już od 2011 r.

Affirm jest produktem dopuszczonym do stosowania w uprawach polowych do ochrony przed gąsienicami motyli wielu gatunków warzyw, w tym kapusty głowiastej i pekińskiej, brokułów, kalafiorów, jarmużu i kapusty brukselskiej. Działa kontaktowo, wgłębnie i translaminarnie na wszystkie stadia rozwojowe gąsienic, już od fazy wygryzania się z jaj. Środek należy stosować w jak najwcześniejszych stadiach rozwojowych tak, aby uniknąć znaczących uszkodzeń.

Więcej na temat preparatu Affirm 095 SG, w tym pełną listę zastosowań można znaleźć na www.syngenta.pl/uprawy-warzywa-affirm-095-sg

(Fem)


przeglądaj wszystkie