Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Twoje gospodarstwo w tym roku odczuje skutki suszy rolniczej?
 
Zdecydowanie tak
Zdecydowanie nie
Trudno powiedzieć
Poczekamy, zobaczymy


Wiadomości z branży
Na razie w Meksyku – rozwiązania dla producentów warzyw szklarniowych

9 lipca koncern Bayer poinformował, że nawiązał strategiczną współpracę z Prospera Technologies Inc., firmą specjalizującą się w sztucznej inteligencji, analizie danych i uczeniu maszynowym.

Prospera, oferująca rozwiązania dla rynku rolnego, zapewnia transformatywne systemy cyfrowego rolnictwa, przeznaczone dla producentów warzyw szklarniowych, zapewniające dostęp do danych i optymalizujące proces uprawy.

Współpraca łączy możliwości firmy Prospera w zakresie sztucznej inteligencji i analizy danych z doświadczeniem firmy Bayer w zakresie produkcji warzyw, ochronie upraw i transformacji cyfrowej, aby zapewnić kompleksową usługę w chmurze. Pomoże to plantatorom zoptymalizować działania, zwiększając podaż owoców i warzyw o wysokiej jakości. Na przykład korzystanie z platformy wizualizacji i analizy danych firmy Prospera pomoże plantatorom papryki odpowiednio dostosować nawadnianie w zależności od miejsca zlokalizowania uprawy w szklarni, co pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie wody i wesprze zrównoważoną produkcję.

Pierwsze wdrożenie i analizy terenowe rozpoczęły się w lipcu w Meksyku – ważnym rynku z punktu widzenia przełomowych innowacji i globalnej produkcji warzyw. Bayer i Prospera współpracują z kilkoma kluczowymi klientami w tym kraju, by zapewnić stałe dostosowywanie systemu, planując, w oparciu o potrzeby producentów i zmieniające się preferencje konsumentów ekspansję globalną w kolejnych latach.

 (Fem)

 

 


przeglądaj wszystkie