Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty organizowane przez AGROUnię?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
mySpreader od Amazone

Aplikacja mySpreader do rozsiewu nawozów umożliwia łatwe i zdalne ustawianie rozsiewaczy Amazone na polu, w zależności od typu maszyny, szerokości roboczej, rodzaju nawozu i dawki rozsiewu.

Dzięki wielu próbkom nawozów przesyłanym co roku przez rolników, dostawców i producentów nawozów, aplikacja jest zawsze aktualna, a użytkownik otrzymuje informacje na temat rodzajów nawozów na początku każdego sezonu. Dzięki funkcji aplikacji mySpreader użytkownik może wyszukiwać nawozy, np. przez podanie nazwy nawozu, jego składu, wielkości granul lub gęstości objętościowej nawozu.

Dodatkowym elementem aplikacji jest mobilne stanowisko pomiarowe EasyCheck. Na polu w określonych odstępach trzeba umieścić maty, następnie rozsiać nawóz i sfotografować maty. Na tej podstawie EasyCheck określa stopień pokrycia mat, a aplikacja proponuje użytkownikowi ewentualne zmiany w ustawieniu rozsiewacza Amazone.

Aplikację mySpreader uzupełnia aplikacja EasyMix, która określa zalecenia dotyczące ustawień dla mieszanek nawozów. Rolnicy często mieszają ze sobą różne nawozy, aby zaoszczędzić na przejazdach. Jeśli składniki mieszanki mają różne właściwości, dokładny wysiew jest trudniejszy, zwłaszcza w miarę zwiększania się szerokości roboczej rozsiewacza. EasyMix określa najlepszy możliwy sposób rozsiewu różnych mieszanek i sugeruje prawidłowe wartości nastawcze dla rozsiewaczy ZA-TS i ZG-TS.

Aplikacja mySpreader jest dostępna za darmo na smartfony z systemem operacyjnym Android 7 oraz iOS 11. Natomiast dzięki adapterowi Bluetooth wszystkie wartości nastawcze rozsiewacza można przenieść z aplikacji do rozsiewacza nawozów, po czym następuje automatyczne ustawienie maszyny.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie