Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty organizowane przez AGROUnię?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Innowacyjne sadzarki Grimme

Firma Grimme poinformowała, że w czterorzędowych sadzarkach kubełkowych do ziemniaków GL 420 i GL 430 stosuje nowy system przełączania rzędów Section Control.

Cztery elementy sadzące są napędzane silnikiem hydraulicznym napędzającym ciągły wałek, na którym przy każdym elemencie sadzącym znajduje się sprzęgło elektromagnetyczne. Elementy sadzące włącza się i wyłącza na terminalu sterowniczym w kabinie. Możliwe jest też opcjonalne w pełni automatyczne przełączanie elementów sadzących za pomocą funkcji Section Control, w zależności od pozycji GPS.

Ponadto od tego sezonu istnieje możliwość opcjonalnego wyposażenia czterorzędowej sadzarki pasowej GB 430 w zgłoszone do opatentowania narzędzie usypujące poprzeczne groble TerraProtect PRO, które chronią przed erozją gleby. System składa się w każdym rzędzie z zęba spulchniającego z zabezpieczeniem przed kamieniami i nadążnego narzędzia obsypującego. Ząb spulchniający rozluźnia podłoże, zwiększając w ten sposób zdolność gleby do retencji wody. Narzędzie dopasowane do kształtu redliny usypuje poprzeczne groble między redlinami, umożliwiając gromadzenie się wody i zapobiegając spłukiwaniu ziemi podczas silnych opadów. Maksymalną ochronę przed erozją gleby uzyskuje się dzięki równomiernym odstępom między poprzecznymi groblami, co pozwala na gromadzenie w każdym miejscu takiej samej ilości wody. Umożliwia to układ regulacji z automatycznym dostosowaniem do prędkości jazdy. Wyższy komfort obsługi TerraProtect PRO zapewnia system przełączania rzędów i zintegrowana funkcja przełączania ścieżek.

Wszystkie dyszle dla ciągnionych sadzarek kubełkowych GL 430 są teraz wyposażone seryjnie w hydrauliczną nogę podporową ułatwiającą agregowanie i odczepianie maszyny. Ponadto GL 430 otrzymała nowy system uchwytów na przewody, usprawniający odkładanie i rozkładanie przewodów hydraulicznych i pneumatycznych. Modyfikacjom poddano także układ ułożenia węży.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie