Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy dobrze się stało, że przedłużono zakaz sprzedaży państwowej ziemi o 5 lat?
 
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA


Wiadomości z branży
Nowy herbicyd Flame Duo

Flame Duo 354 SG firmy Sumi Agro Poland to uniwersalny herbicyd wiosenny, w którego skład wchodzą dwie substancje czynne: florasulam i tribenuron metylowy.

Preparat jest przeznaczony do zwalczania najgroźniejszych chwastów dwuliściennych w uprawach pszenicy ozimej oraz jęczmienia ozimego i jarego. Stosuje się go w technologii podstawowej, w której chwasty zwalcza się wiosną lub jako zabieg poprawkowy po herbicydzie jesiennym. Wśród chwastów zwalczanych przez Flame Duo znajdują się: chaber bławatek, mak polny, fiołek polny, przytulia czepna. Badania przeprowadzone w Instytucie Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu wykazały najwyższą średnią skuteczność Flame Duo 354 SG na chwasty dwuliścienne w uprawach pszenicy ozimej, w porównaniu z siedmioma najpopularniejszymi herbicydami na polskim rynku. Kolejnym atutem preparatu jest bardzo szerokie okno aplikacji. Środek można stosować od fazy, gdy widoczne jest trzecie rozkrzewienie (BBCH 23), aż do fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego (BBCH 39).

Nowy herbicyd Sumi Agro Poland osiąga najwyższą skuteczność już w dawce referencyjnej 0,06 kg/ha. Oznacza to, że nie zachodzi konieczność zwiększania dawki ani stosowania dodatkowych adiuwantów, co pozytywnie wpływa na opłacalność zabiegu.

Analizy kondycji upraw, w których zastosowano Flame Duo 354 SG wykazały, że jest ona wyraźnie lepsza niż w przypadku aplikacji innych badanych środków chwastobójczych. A to przekłada się na wysokie plony. W doświadczeniach polowych plony pszenicy ozimej były najwyższe w porównaniu z wynikami uzyskanymi z poletek chronionych popularnymi kombinacjami substancji czynnych i wynosiły średnio 8,338 t/ha.

Herbicyd Flame Duo jest sprzedawany w opakowaniach 120, 300 i 600 g, odpowiednio na 2, 5 i 10 ha zbóż.

(Fem)


przeglądaj wszystkie