Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy dobrze się stało, że przedłużono zakaz sprzedaży państwowej ziemi o 5 lat?
 
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA


Wiadomości z branży
Nowy fungicyd Glora

Glora 633 EC to nowy fungicyd Sumi Agro Poland o działaniu powierzchniowym, wgłębnym i układowym, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami grzybowymi pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego oraz żyta ozimego.

– Glora 633 EC to środek grzybobójczy stworzony z myślą o zabiegu T1. Unikatowe połączenie dwóch znanych substancji czynnych to podstawa jego skuteczności, której poziom na pewno zadowoli każdego rolnika – przekonuje Marta Strzelecka-Berek, kierownik ds. produktów rolniczych Sumi Agro Poland.

Glora 633 EC zawiera substancje czynne z dwóch różnych grup chemicznych – prochloraz (działanie wgłębne) i fenpropidynę (działanie systemiczne). W szybkim tempie jest pobierana przez zielone części rośliny, a następnie przemieszczana w niej, dzięki czemu chroni cały liść.

W zależności od gatunku zbóż rejestracja preparatu obejmuje zwalczanie:

- pszenica ozima: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza

paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy;

- pszenica jara: mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy;

- pszenżyto ozime: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septoriozy liści, brunatna plamistość liści, rdza brunatna;

- żyto ozime: łamliwość podstawy źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw,

rynchosporioza zbóż, rdza brunatna.

Produkt można aplikować w wielu stadiach rozwojowych zbóż – od strzelania w źdźbło do zakończenia kłoszenia (BBCH 30-55). Fungicyd sprawdza się w niskich temperaturach, już od 5 st. C i zmiennych warunkach pogodowych. Pozwala to na wcześniejsze, a zatem lepsze zabezpieczenie zbóż przed infekcjami. Środek można stosować zarówno solo, jak i w mieszaninach, co przekłada się na wyższą skuteczność i oszczędności. Fungicyd jest dostępny w opakowaniach 1 i 5 l. Zalecana dawka wynosi 1,5 l/ha.

(Fem)


przeglądaj wszystkie