Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
W jakim stanie są oziminy na Twoim polu?
 
Dobrym
Złym
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Wały Tigges Amazone

Firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde, która znana jest z produkcji wałów oraz ugniataczy i uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie.

Portfolio obejmuje zarówno proste wały ugniatające, na życzenie odwracalne pakery z dodatkowymi rolkami krzywkowymi dla lepszego kruszenia, jak i wały ugniatające podwójne. Poza dwoma średnicami pierścieni żeliwnych o rozmiarach 900 mm i 700 mm, dostępne są również różne profile pierścieni i szerokości ramion. Duże średnice z szerokim profilem sprawdzają się na glebach lekkich, mniejsze pierścienie z wąską krawędzią tnącą nadają się do głębokiego zagęszczania gleb zwięzłych, a także do kruszenia dużych brył. 

Szczególnie w przypadku stosowania pługa wiosną duże znaczenie ma dobre zagęszczenie gleby, aby ograniczyć parowanie wody i optymalnie przygotować podłoże do siewu. W pługach z 3-6 korpusami na życzenie klienta można zastosować każdą szerokość roboczą.

Do połączenia z siewnikami Amazone dostępny jest także czołowy wał ugniatający z pasywnym układem skrętnym. W przypadku orki lub siewu w mulcz wał głęboko ugniatający podłoże zapewnia optymalne zagęszczenie gleby i przygotowanie jej do późniejszego siewu. Wszystkie wały ugniatające Tigges wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem Amazone i tworzą z pługami i siewnikami unikalną całość, nie tylko pod względem technicznym, ale również wizualnym.

(Fem)


przeglądaj wszystkie