Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Ceny nawozów ponownie idą w górę. Co w związku z tym planujesz zrobić?
 
Czekam. Na razie nie będę kupował
Kupię, ale znacznie mniej niż w ubiegłym roku
Nie stać mnie na zakupy w takich cenach
Muszę kupić i to bez względu na cenę


Wiadomości z branży
W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo (producent chipsów Lay’s) ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do 2030 r.

Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie.

W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton. Działania ujęte w programie podejmowane będą także w Polsce, gdzie PepsiCo na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100 proc. w sposób zrównoważony na łącznym obszarze 5,8 tys. ha. – Przez ostatnie 3 lata wspólnie z naszymi dostawcami ziemniaków przeszliśmy długą, a często nieco wyboistą drogę, aby jak najpełniej wdrożyć i stosować w praktyce zasady programu zrównoważonego rolnictwa – mówi Krzysztof Stankowski, odpowiedzialny za zrównoważony rozwój gospodarstw rolnych w PepsiCo.

W Polsce na potrzeby rozwoju rolnictwa regeneracyjnego PepsiCo podejmie współpracę z 5 rolnikami aktualnie dostarczającymi surowce rolne na potrzeby naszej działalności. Wśród nich są 2 gospodarstwa z województwa mazowieckiego i po jednym gospodarstwie z województwa wielkopolskiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego, którzy będę współtworzyli europejską grupę roboczą – jej celem będzie wypracowanie dobrych praktyk związanych ze zrównoważonym rozwojem. Rolnicy będą dzielić się wiedzą podczas wirtualnych spotkań i rozmów – wyjaśnia Jan Borowski-Komenda, kierownik działu agro w polskim oddziale PepsiCo. (zac)

przeglądaj wszystkie