Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Ceny nawozów ponownie idą w górę. Co w związku z tym planujesz zrobić?
 
Czekam. Na razie nie będę kupował
Kupię, ale znacznie mniej niż w ubiegłym roku
Nie stać mnie na zakupy w takich cenach
Muszę kupić i to bez względu na cenę


Wiadomości z branży
Firma Amazone niebawem rozpocznie praktyczne stosowanie polowego opryskiwacza zaczepianego UX 5201 SmartSprayer o szerokości roboczej 36 metrów. Technologia kamer firmy Bosch wykrywa chwasty w kulturach uprawianych rzędowo, a system xarvio™ (ADE) firmy BASF Digital Farming Solutions decyduje o zastosowaniu środka ochrony roślin.
 
Aplikacja herbicydów doglebowych na całej powierzchni z dodatkowego zbiornika jest również możliwa w systemie 2-liniowym w tym samym przejeździe. Poprzednie testy polowe wykazały, że ta technologia zmniejsza użycie herbicydów do indywidualnych zabiegów nawet o 90 proc., w zależności od ilości chwastów i warunków polowych.
 
Nowo opracowana, zaawansowana technologicznie belka polowa w praktyczny sposób zintegrowała kamerę i moduły świetlne i zapewnia precyzyjną aplikację punktową dzięki aktywnemu prowadzeniu belki polowej ContourControl i unikalnemu na rynku aktywnemu tłumieniu drgań SwingStop. Połączenie indywidualnie przełączanych zaworów modulacji częstotliwości impulsów (PWFM) i specjalnie dobranych rozpylaczy punktowych Agrotop z rozstawem co 25 cm zapewnia precyzyjną aplikację punktową i maksymalne oszczędności przy prędkości roboczej do 12 km/h.
 
System identyfikacji obrazu rozpoznaje istniejące chwasty w ciągu milisekund na bardzo wczesnym etapie wzrostu w celu aplikacji herbicydów na docelową powierzchnię z dużą precyzją i wydajnością. Specjalnie opracowana technologia oświetlenia LED zapewnia wsparcie w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak zacienienie oraz w nocy.
 
Więcej informacji branżowych w czerwcowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny” 
 

przeglądaj wszystkie