Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na którą partię oddasz głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w tym roku?
 
Koalicja Obywatelska
Prawo i Sprawiedliwość
Polskie Stronnictwo Ludowe
Polska 2050 Szymona Hołowni
AGROunia
Lewica
Konfederacja


Pod naszym patronatem

OZE to lepsza przyszłość

2021-10-12

21 września w Bydgoszczy odbyła się konferencja „OZE w sektorze agro – nowe perspektywy” na temat transformacji energetyki w świetle Europejskiego Zielonego Ładu.


Konferencja, która zgromadziła kilkadziesiąt osób, miała na celu przedstawienie najnowszych prognoz i informacji gospodarczych, a także regulacji prawnych dotyczących sektora energii odnawialnej. Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz firma Rawicom.
Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji dotyczących ekonomicznych i prawnych aspektów wykorzystania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie i obszarach wiejskich. Eksperci przedstawili perspektywę rozwoju rynku OZE w Polsce i tworzenia spółdzielni energetycznych z udziałem samorządów. Następnie odbyły się wykłady oraz debata na temat odnawialnych źródeł energii oraz możliwości zwiększenia oszczędności energii w domu, gospodarstwie rolnym czy przedsiębiorstwie.
Więcej na temat konferencji można przeczytać tutaj.

przeglądaj wszystkie