Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Prawo
Ustawa o dzierżawie rolniczej w zamrażarce

8 września w Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej ds. rozpatrywania ustawy o dzierżawie rolniczej (druk 3231). Z powodu negatywnej opinii rządu, projekt ten został odłożony do tzw. zamrażarki sejmowej.

Waldemar Rolewski, wiceprezes Federacji Związków Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych po posiedzeniu podkomisji powiedział, że Federacja miała ogromne nadzieje na to, iż w końcu problem dzierżaw rolniczych w Polsce zostanie uregulowany odrębną ustawą, że dzierżawa w Polsce stanie się zagwarantowaną prawnie formą gospodarowania na polskiej ziemi. Sprzedać ziemię można raz, natomiast czynsz dzierżawny daje stały dochód do budżetu państwa. - Być może w następnej kadencji Sejmu będzie lepszy klimat polityczny do pochylenia się nad tym ważnym problemem – stwierdził prezes Rolewski. Na posiedzeniu zabrał głos także Stanisław Kaśkiewicz, prezes spółki AGRO-WAR (woj. zachodniopomorskie), który prosił w imieniu wszystkich dzierżawców, którzy nie wyłączyli z umów 30 proc. gruntów rolnych, o możliwość dalszego gospodarowania na państwowej ziemi.

Poseł Krzysztof Jurgiel (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi obiecał, że wszystkie opinie prawne, merytoryczne oraz inne dokumenty zostaną zachowane i być może w następnej kadencji parlamentu problem dzierżawy zostanie wpisany do odrębnej ustawy.  

(Fem)


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat