Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Prawo
Pieniądze dla kół gospodyń wiejskich

19 maja prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o kołach gospodyń wiejskich, która umożliwia w tym roku dofinansowanie kół 40 mln zł.

Będzie ono przyznawane do wyczerpania środków. Ocenia się, że kwota ta pozwoli na przyznanie pomocy finansowej (od 3 tys. do 5 tys. zł) ok. 11,6 tys. kół. O takie wsparcie mogą ubiegać się koła zarejestrowane w ARiMR. Obecnie jest ich ponad 9100. O dotację może ubiegać się jedynie jedno koło działające we wsi.

W tym roku koła gospodyń wiejskich mogą starać się o środki na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; prowadzenie działalności na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich; wspieranie rozwoju przedsiębiorczości kobiet; inicjowanie i prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych; reprezentowanie interesów kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej; rozwijanie kultury ludowej, w tym lokalnej i regionalnej. Wnioski należy składać w biurach powiatowych ARiMR.

Ponadto ustawa powierza zadania i kompetencje dotychczas realizowane przez pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw pełnomocnikowi rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.

(Fem)


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat