Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Prawo
Wstęp do gospodarstw bez ograniczeń 

1 czerwca zniesiono wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia w dostępie do gospodarstw rolnych.

Wstęp na teren gospodarstwa do miejsc, w których utrzymywane są zwierzęta nie będzie już ograniczony wyłącznie do samych rolników, weterynarzy czy służb, o czym mówi rozporządzenie Rady Ministrów z 30 maja, zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jak czytamy w ocenie skutków regulacji, rozporządzenie uchyla zapis, zgodnie z którym „do odwołania przemieszczanie się na teren gospodarstwa rolnego do miejsc, w których utrzymywane są zwierzęta, jest możliwe wyłącznie w przypadku określonych osób”.

W związku z ograniczeniami wywołanymi pandemią dotąd mogli to być jedynie rolnik, domownicy lub pomocnicy rolnika, którzy pomagali mu w prowadzeniu gospodarstwa czy funkcjonariusze służb, inspekcji i straży, którzy wykonywali czynności przewidziane w odrębnych przepisach. Do gospodarstwa mieli też wstęp pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z wykonywaniem zadań agencji przewidzianych w odrębnych przepisach oraz lekarz weterynarii w celu świadczenia usług z zakresu medycyny weterynaryjnej, o których mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat